3 min read

"Samo gęste" na konferencji IT Manager of Tomorrow 2022

Dla samego gęstego i networkingu warto zjawić się na konferencji IT Manager of Tomorrow – to słynne już zdanie Marcina Młodzińskiego z BSH, które uwieczniliśmy na pokonferencyjnym aftermovie z 2018 roku.  Dla mnie i zespołu Let’s Manage IT stało się ono symbolem i drogowskazem do tworzenia kolejnych edycji. Wspomniane bowiem samo gęste to wyznacznik do budowania agendy i doboru speakerów, a stworzenie różnorodnych okazji do networkingu w ciekawych miejscach, to dla nas zawsze duże wyzwanie, choć mam poczucie, że uczestników naszej konferencji do budowania biznesowych relacji nie trzeba długo namawiać.

IMG_6768 2

Siódma edycja IT Manager of Tomorrow praktycznie w każdym aspekcie była „naj”. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż biletów, co spowodowało, że w połowie kwietnia musieliśmy ogłosić sold out. Na łącznie 3 scenach i dodatkowych 2 salach szkoleniowych wystąpiło ponad 70 speakerów. W przestrzeni hotelu Marriott w Gdyni znalazło się niemal 500 osób z ponad 100 różnych organizacji z Polski, Europy i świata. Wsparła nas rekordowa liczba partnerów, a nad konferencją pracował zespół w największym jak dotąd składzie.

Konferencja IT Manager of Tomorrow 2022 była wyjątkowa jeszcze z jednego powodu. Po 2 latach przerwy powróciliśmy w wydaniu stacjonarnym do mojego rodzinnego miasta. W tym aspekcie, nie pozostawiliście nam miejsca na wątpliwości. Potrzeba spotkania na żywo była w Was i w nas tak ogromna, że mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią, postanowiliśmy rozpocząć przygotowania do eventu w Gdyni. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że Miasto Gdynia postanowiło wesprzeć naszą inicjatywę. Dużym zaszczytem była dla mnie obecność Katarzyny Gruszeckiej Spychały, Wiceprezydent Gdyni, która otworzyła wieczorną galę ITMT Awards, a na koniec zaprosiła na kolejną edycję ITMT w 2023 roku.

297A0946-1 297A1069-1

Pierwszy dzień do godziny 16.00 upłynął nam pod znakiem warsztatów w mniejszych grupach. Tę bardziej praktyczną cześć konferencji oddaliśmy między innymi w ręce doświadczonych trenerów Conlea – partnera konferencji. Przez zagadnienia z obszaru SAFe uczestników przeprowadził Tomek Szymborski z udziałem Michała Jaśkiewicza z Deloitte. Warsztaty ITIL4 poprowadził Jarosław Pastuszak. Successful cloud journey to specjalność Oleksandry Flekel, a Tomek Pająk przybliżył temat DevSecOps. W mgnieniu oka rozeszły się też miejsca na warsztat Wojciecha Wereszko – byłego oficera GROMu – dotyczący świadomego doboru współpracowników. Bank rozbił Dawid Ostręga ze swoim warsztatem „Leading high-performing teams” i niezwykle charyzmatyczna Eliza Stasińska, która postawiła przed nami pytanie wyjątkowe w swej prostocie „dlaczego jedni manadżerowie odnoszą sukcesu w IT, a inni tkwią w miejscu?”.

Konkurs IT Manager of Tomorrow Awards

297A9540-1

 

Scenę główną konferencji ochrzcił gość specjalny, profesor SGH Piotr Płoszajski. Tuż po nim rozpoczął się mój ulubiony, ale też najbardziej stresujący moment konferencji – finał IT Manager of Tomorrow Awards. Konkurs, choć swoje zwieńczenie miał 8 i 9 czerwca, dla jego uczestników rozpoczął się już w styczniu. Finaliści, aby znaleźć się na scenie, musieli przejść  przez 2 etapy i udowodnić, że te to ich case zasługuje na opowiedzenie przed szeroką publicznością. Niesamowitym przeżyciem było dla mnie obejrzenie 10 tak mocnych prezentacji, zmieszczonych w limicie 5 minut.

Jury wyłoniło laureatów w 5 kategoriach. Tytuł IT Manager of Tomorrow Awards i wyjazd na Dell Technologies World w Las Vegas otrzymała Paulina Święcicka. Nagroda Rising Star, bilet na IT Manager of Tomorrow 2023, powędrowała do Sebastiana Dydka. Marcin Springer to laureat nagrody przyznawanej przez publiczność (wystąpienie na konferencji w przyszłym roku) oraz zwycięzca w kategorii People Leader. Tytuł Business Leader zgarnął Przemysław Juszkiewicz, a z nagrodą Technology Leader wyszedł Jacek Fiszer. Laureaci kategorii People, Business i Technology Leader otrzymali bilet na Web Summit wraz z pobytem w Lizbonie.

297A1152-2 297A1124

Ogromne podziękowania kieruje również w stronę jury, które swoją wiedzą i doświadczeniem wspierało finalistów na każdym etapie tej niezwykłej przygody. Podczas gali finałowej ITMT Awards wydarzyło się też coś, czego nie zapomnę do końca życia. Były to trwające kilkadziesiąt sekund, a dla mnie całą wieczność, owacje na stojąco publiczności, które wywołał Sebastian Drzewiecki i jury gratulując tegorocznej edycji i całej, 6-letniej działalności

297A1152-1Jury konkursu IT Manager of Tomorrow Awards. Od lewej: Szymon Araczewski, Tomasz Pająk, Michał Kozłowski, Eliza Stasińska, Katarzyna Bołtowicz, Sebastian Drzewiecki, Krzysztof Kozakiewicz, Patryk Dolewa, Agnieszka Światowa, Michał Rączka, Radek Buszan, Przemysław Zakrzewski.

Wracając na scenę główną

Drugi dzień konferencji rozpoczął się od wystąpienia Darii Abramowicz, psycholożki sportowej. Jej wystąpienie miało miejsce zaledwie 4 dni po spektakularnym zwycięstwie Igi Świątek w kobiecym finale Roland Garros. Fakt ten dodał wystąpieniu Darii jeszcze większej autentyczności. 

297A0003-1

Wypełniona widownia, to coś co cieszyło moje oczy podczas wielu prelekcji. Imponującą publikę zgromadził Szymon Negacz, podcaster i founder SellWise, który opowiedział jak poradzić sobie z nieuzasadnionym oporem biznesu w stosunku do działów IT. Speech Małgosi Wypych na temat rozpoznawania i wspierania pracowników w depresji to coś na co czekali wszyscy. Już po webinarze z Małgosią, który w ramach Let’s Manage IT Live odbył się w kwietniu wiedzieliśmy, że to temat ważny dla menedżerów IT i nie pomyliliśmy się. Świadczą o tym chociażby liczby, a właściwie maksymalna ocena wystąpienia Małgosi w konferencyjnej aplikacji.

 297A1353-1 297A0336-1

Rejs po Zatoce Gdańskiej

Chcąc przemycić uczestnikom zalążek lata i wakacji, wspólnie z partnerem konferencji – Invest in Pomerania, zabraliśmy Was w rejs po Zatoce Gdańskiej. Atmosfery tej imprezy nie opiszą żadne słowa. Podrzucam zatem kilka zdjęć, które być może oddadzą namiastkę naszej świetnej zabawy.

 297A9749-1 297A9763-1

297A9779-1 297A9789-1

Wyjątkowa społeczność Let’s Manage IT

Gdy patrzę wstecz i sięgam do genezy powstania Let’s Manage IT, a potem konferencji IT Manager of Tomorrow to nasuwa mi się słowo klucz – społeczność. Przykłady tego jaką rzeszę inspirujących i zaangażowanych osób zgromadziliśmy przez te lata wokół inicjatyw Let’s Manage IT widzę codziennie. Na scenie ITMT wybrzmiało to jeszcze bardziej. Wśród prelegentów znaleźli się chociażby laureaci poprzednich edycji konkursu czy speakerzy związani z innymi naszymi inicjatywami. Przysłowiową wisienką na torcie okazał się dla mnie panel dyskusyjny prowadzony przez Piotra Majkowskiego, w którym wzięli udział laureaci ITMT Awards z lat 2017-2019 – Michał Godlewski, Katarzyna Karpińska i Robert Radziejewski.

297A1662-1 297A0983-1

Na zakończenie szczególne podziękowania kieruję w stronę speakerów, którzy współtworzyli merytoryczny program konferencji. Partnerów, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Uczestników, którzy wyznaczają cel i kierunek naszych inicjatyw i całego zespołu Let’s Manage IT, który z zaangażowaniem, pasją i otwartą głową pracował na nasz ogromny – i nie boje się użyć tego słowa – sukces. Już teraz mogę zaprosić Was na 8. edycję IT Manager of Tomorrow, która odbędzie się w Gdyni w 2023 roku.

ConleaLMIT blog CTA-6

 

Rola managerów i liderów średniego szczebla w budowaniu i utrzymywaniu zwinności

Bez wsparcia „from the top” niemożliwa jest skuteczna transformacja firm. Niemniej jak pokazują badania, to właśnie managerowie średniego szczebla są...

Read More

Cywilizacja na technologicznym roller coasterze

Firmy technologiczne powinny zacząć myśleć o sobie, jako instytucjach zaufania publicznego, a nie tylko dostawcach produktów ułatwiających życie....

Read More

Siła w synergii, czyli kobiecy pierwiastek w IT

W 2010 roku zaledwie 11,9% kobiet było członkiniami zarządów firm. Przez ostatnie 10 lat (do 2021 roku) liczba ta wzrosła do 31%, ale to wciąż tylko...

Read More