1 min read

Jak monetyzować dane w organizacji?

Featured Image

Materiał Partnera konferencji IT Manager of Tomorrow

W danych kryje się ogromny potencjał. Obecnie w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej przedsiębiorstwa starają się wykorzystać ten potencjał do poprawy swojej pozycji rynkowej i coraz odważniej sięgają po zdobycze sztucznej inteligencji (AI) i Data Science, by zapewnić sobie pozycję lidera.

Dlaczego monetyzacja danych jest trudna?

Obecnie organizacje pozyskują duże ilości w przeważającej mierze nieustrukturyzowanych danych. Większość z nich jest masowo generowana przez szereg źródeł zróżnicowanych pod względem lokalizacji geograficznej i struktury właścicielskiej.

Nieustrukturyzowane dane to niewiele więcej, jak tylko strumień niepołączonych ze sobą informacji. Prawdziwym wyzwaniem jest nadanie im sensu. Aby sztuczna inteligencja i Data Science mogły zadziałać, potrzebna jest elastyczna, zwinna i wydajna struktura.

Budowanie organizacji opartej na danych

 

Jak zbudować organizację opartą na danych

 

Rekomendujemy 4-etapowy proces, aby znaleźć odpowiednie bazujące na danych rozwiązanie dla każdego partnera:

1. Określenie punktu wyjścia dla transformacji danych

Definiujemy podstawy transformacji danych. Odkrywamy dane, zasoby IT, braki oraz cele biznesowe. Określamy przyszłą architekturę danych, środki ochrony oraz technologie Data Science i sztucznej inteligencji (AI).

2. Tworzenie docelowej architektury danych

Skupiamy się na stworzeniu docelowej architektury danych i zarządzaniu nią. Uzyskujemy kontrolę nad rozproszonymi danymi i architekturą hybrydową poprzez integrację sprzętu i oprogramowania oraz współpracę z dostawcami usług w chmurze.

3. Ochrona i zabezpieczenie danych

Zapewniamy dostępność danych oraz zabezpieczenie ich przed niepożądanym dostępem. Analizujemy istniejące problemy i opracowujemy rozwiązania z obszaru systemów bezpieczeństwa.

4. Generowanie wartości ekonomicznej

Dostarczamy wartość biznesową poprzez efektywne wykorzystanie danych i AI. Definiujemy metody Data Science i Machine Learning efektywnie obsługujące dane o różnym formacie i objętości, umożliwiając ich analizę w czasie rzeczywistym.

Więcej wskazówek i treści na tema transformacji znajdziesz na www.fujitsudlabiznesu.pl

Lub na naszym kanale LinkedIn Fujitsu Poland

Premiera badania IT Workplace of Tomorrow

Kilkanaście ostatnich miesięcy przyniosło wiele zmian na rynku pracy IT. Liderzy branży mierzą się z transformacją miejsc pracy spowodowaną...

Read More

Digital Workplace – jak technologia wspiera współpracę w środowisku hybrydowym

Za nami 1. edycja konferencji IT Workplace of Tomorrow 2021, definiującej obecny model pracy na rynku IT i jego przyszłe wyzwania. W agendzie...

Read More

Finał konkursu IT Manager of Tomorrow Awards 2021

5 października 2021 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się finał 4. edycji konkursu IT Manager of Tomorrow Awards. Na scenie, oprócz dziesięciorga...

Read More