1 min read

Jak monetyzować dane w organizacji?

Materiał Partnera konferencji IT Manager of Tomorrow

W danych kryje się ogromny potencjał. Obecnie w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej przedsiębiorstwa starają się wykorzystać ten potencjał do poprawy swojej pozycji rynkowej i coraz odważniej sięgają po zdobycze sztucznej inteligencji (AI) i Data Science, by zapewnić sobie pozycję lidera.

Dlaczego monetyzacja danych jest trudna?

Obecnie organizacje pozyskują duże ilości w przeważającej mierze nieustrukturyzowanych danych. Większość z nich jest masowo generowana przez szereg źródeł zróżnicowanych pod względem lokalizacji geograficznej i struktury właścicielskiej.

Nieustrukturyzowane dane to niewiele więcej, jak tylko strumień niepołączonych ze sobą informacji. Prawdziwym wyzwaniem jest nadanie im sensu. Aby sztuczna inteligencja i Data Science mogły zadziałać, potrzebna jest elastyczna, zwinna i wydajna struktura.

Budowanie organizacji opartej na danych

 

Jak zbudować organizację opartą na danych

 

Rekomendujemy 4-etapowy proces, aby znaleźć odpowiednie bazujące na danych rozwiązanie dla każdego partnera:

1. Określenie punktu wyjścia dla transformacji danych

Definiujemy podstawy transformacji danych. Odkrywamy dane, zasoby IT, braki oraz cele biznesowe. Określamy przyszłą architekturę danych, środki ochrony oraz technologie Data Science i sztucznej inteligencji (AI).

2. Tworzenie docelowej architektury danych

Skupiamy się na stworzeniu docelowej architektury danych i zarządzaniu nią. Uzyskujemy kontrolę nad rozproszonymi danymi i architekturą hybrydową poprzez integrację sprzętu i oprogramowania oraz współpracę z dostawcami usług w chmurze.

3. Ochrona i zabezpieczenie danych

Zapewniamy dostępność danych oraz zabezpieczenie ich przed niepożądanym dostępem. Analizujemy istniejące problemy i opracowujemy rozwiązania z obszaru systemów bezpieczeństwa.

4. Generowanie wartości ekonomicznej

Dostarczamy wartość biznesową poprzez efektywne wykorzystanie danych i AI. Definiujemy metody Data Science i Machine Learning efektywnie obsługujące dane o różnym formacie i objętości, umożliwiając ich analizę w czasie rzeczywistym.

Więcej wskazówek i treści na tema transformacji znajdziesz na www.fujitsudlabiznesu.pl

Lub na naszym kanale LinkedIn Fujitsu Poland

Jak zbudować mocny team?

Wskazanianajskuteczniejszego narzędzia, które pozwoli nam utrzymać przy sobie silny zespółpodjął się dla nas,podczas 7. edycji IT Manager of Tomorrow...

Read More

Kim jest IT Manager of Tomorrow?

Kim jest IT Manager of Tomorrow? Jaka jest przyszłość Managerów IT? Jak powinien myśleć i działać IT Manager of Tomorrow? Jak zmienia się definicja i...

Read More

Digital Transformation – podróż, czy cel sam w sobie?

Gdzie jesteśmy na drodze do cyfryzacji? Czy to początek, a może jej koniec? Kim są zwycięzcy, a kim przegrani? Jakie są kluczowe prognozy na...

Read More