Wróć do wszystkich wpisów

2 min czytania

#41 spotkanie Let’s Manage IT – społeczność rośnie w siłę!

avatar

Let's Manage IT

Post image

Pechowa trzynastka? Nie w naszym przypadku! Gdańskie spotkanie, które odbyło się 13 lutego w Olivia Sky Club, dało nam „pozytywnego kopa” i jeszcze więcej energii do dalszego działania.

Zgłoszeń było tak dużo, że aby każdy mógł cieszyć się miejscem siedzącym, musieliśmy wcześniej niż zwykle zamknąć rejestrację. Bo gdy sky is the limit, nawet Sky Club może okazać się za mały 😊 Na spotkaniu pojawiło się ok. 90 osób. Uczestników przywitał Krzysztof Kozakiewicz, CEO Let’s Manage IT, a późniejsze wystąpienia 3 prelegentów przeplatane były sesjami networkingowymi. Partnerami wydarzenia były firmy Conlea, Onwelo S.A. i Beyond.pl.

Pierwszą prelekcję wygłosił Dominik Fugiel, Software Development Director w Onwelo S.A. Celem prezentacji było omówienie doświadczeń związanych z wyborem między gotową aplikacją „out of the box” a rozwiązaniem dedykowanym. Dominik opowiadał, na które z nich warto się zdecydować w zależności od sytuacji wyjściowej (przede wszystkim budżetowej), mając na uwadze perspektywę biznesową.

Kolejnym prelegentem był Przemysław Frasukiewicz, trener zespołu Asseco Gdynia, który opowiedział o budowaniu teamu na podstawie swojej drużyny. Porwał słuchaczy energetycznym i pełnym przykładów „z życia wziętych” wystąpieniem, podczas którego mówił m.in. o roli lidera, potędze pracy zespołowej i trudach związanych z motywacją (która, jak się okazuje, na największą próbę bywa wystawiania w obliczu… sukcesu!).

Ostatnią prezentację przygotował Maciej Madziała, IT Solutions Architect z Beyond.pl – jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej data center z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942 (utrzymującego serwery największych firm działających na terenie Polski, m.in. Allegro). Maciek opowiadał, jak wiele działań podejmowanych jest w centrach danych, aby zapewnić nieprzerwane działanie usług i podkreślał, jak istotna dla ciągłości działania (ang. BCM - Business Continuity Management) i odtwarzania po awarii jest dobrze zbudowana infrastruktura IT.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia na naszym FB (oznaczajcie siebie
i znajomych😊).
 Dziękujemy za ten inspirujący lutowy wieczór! Kolejne gdańskie spotkanie odbędzie się w połowie maja – już dziś zarezerwujcie sobie czas 😊

[huge_it_gallery id="6"]

Kategorie: Let's Manage IT